змагайся!
пераможаш!
На Галоўную старонку

Украінца, захопленага ФСБ у Гомелі, катуюць у расейскай турме

Український політв'язень Ігор Гриб практично нічого не розповідає про побиття, яке відбулося під час етапу. Про це повідомив його батько Ігор Гриб в ефірі телеканала ZIK. "Не тільки Павло, усі наші в'язні знаходяться під постійним стресом, під впливом співкамерників, слідчих або оточення, в якому перебувають. Для цього і адміністрація в'язниці може використовувати ув'язнених, які знаходяться навколо політв'язня. Тобто із людьми можна нічого не робити, але створити їм такі умови за ґратами, що виходу не буде", – сказав він.

Батько політв'язня заявив, що бачить у побитті сина помсту російських слідчих. "Помста за те, що Павло не погодився підтвердити обвинувачення, які проти нього висували. Він сказав: "Я так не робив, це не правда, такого не було", – повідомив батько політв'язня. Ігор Гриб підкреслив, що через це його синові заборонили переслати гроші. "Випадок з останньої нашою передачею йому – це теж верх цинізму. Коли Павлу її передали, вона прийшла до нього в одному пакеті подрібнена і перемішана. Там і сир, і печиво було розбиті на дрібні частинки і повністю перемішані", – розповів Ігор Гриб. Він додав, що Павло Гриб практично нічого не розповідає про побиття. "Він сказав, що якщо мене засудять і буде такий самий етап, але довший за часом, то я не виживу. Це його слова. Мені страшно подумати, що там було. І такі випадки бувають не тільки з Павлом. Така система ГУЛАГу в Російській Федерації поширюється на всіх наших громадян", – резюмував батько політв'язня.

24 серпня 2017 року тоді ще 19-річного Гриба, що поїхав до Гомеля (Білорусь) на зустріч зі знайомою, викрали співробітники ФСБ Росії. Два тижні про точне місцеперебування українця не було відомо. 7 вересня у Генеральне консульство України в Ростові-на-Дону надійшло повідомлення від ФСБ про утримання Гриба в СІЗО Краснодара. У РФ українця обвинуватили в підготовці теракту в одній зі шкіл міста Сочі. Октябрський районний суд Краснодара заарештував Гриба до 17 жовтня. Пізніше запобіжний захід кілька разів продовжували. 25 червня 2018 року адвокат Павла Марина Дубровіна повідомила, що розслідування справи Гриба завершили.

3 липня 2018 року батько Гриба Ігор розповів, що його сина побили інші ув'язнені, які дізналися, за якою статтею його обвинувачують. У нього також забрали передані консулами продукти і речі. 5 липня уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова надіслала в апарат російського омбудсмена Тетяни Москалькової звернення щодо стану здоров'я Гриба та інформації про його побиття. Медики в російському СІЗО не виявили ознак побиття Гриба, повідомили 5 липня у Федеральній службі виконання покарань РФ.

Крыніца: http://gordonua.com/ukr/news/war/-grib-pro-pobittja-jakshcho-mene-zasudjat-i-bude-takij-zhe-etap-ale-dovshe-chasu-to-ja-ne-vizhivu-254752.html

/ 20-07-2018
Расея Украіна Беларусь ФСБ Расейска-украінская вайна Павал Грыб
Абмеркаваньне
кноно Аўтар: Менчанин 2018-07-30

Русский бунт,бессмысленный и беспощадный, не дай Бог нам скатиться к такому.

дадайце свой камэнтар
Вялікі дзякуй за камэнтар! Ваш камэнтар будзе дададзены пасьля праверкі мадэратарам.
Актыўна абмяркоўваюць: